.
Bahçe Kapıları
AC motor mu, DC motor mu tercih etmeliyim?
Motorun kullanılacağı kapıda yoğun kullanım sözkonusu olacaksa DC motor tercih edilmelidir. AC motorlar sık kullanım gerektiren kapılarda önerilmez.
Elektrik kesintisinde elle açılabilir mi?
Bahçe kapısı motorları elektrik kesintisi durumunda kilitli manuel aparatları vasıtasıyla manuele alınarak, el ile açılıp kapatılabilir.
Kapıma kaç kg'lık motor taklamlıyım?
Kapı ağırlık hesaplamasında; kapının uzunluğu ve yüksekliği çarpılarak alanı hesaplanır. Bu alan kapı özelliğine göre 25 kg/m2 ~ 60 kg/m2 ile çarpılır. Kapının modeline göre ağırlık imalatçı firmadan öğrenilmelidir. Hesaplanan bu ağırlığa %30 sürtünme ilave edilerek uygulanabilecek motora karar verilebilir.
Kapıma uygun motoru nasıl seçebilirim?
Bahçe kapılarında motor seçimi; öncelikle kullanım sıklığına göre belirlenir, İkinci olarak kapı ağırlığı belirlenmelidir.
deneme
Fotoselli Kapılar
Kepenk Sistemleri
Seksiyonel Garaj Kapıları
Stor Garaj Kapıları
Elektrik kesintisinde elle açılabilir mi?
Stor garaj kapıları; elektrik kesintisi durumunda elle açılabilir. Sistemde redüktörlü motor kullanılması durumunda, redüktör çevirme kolu kullanılarak el ile kaldırılabilir ve indirilebilir. Hırsızlığıa karşı bu redüktör çevirme kolunun bağlandığı nokta kilitli muhafaza kutusu ile koruma altına alınabilir.
Renk seçenekleri varmı?
Stor garaj kapılarında kullanılan alüminyum poliüretan dolgulu profiller için 11 ayrı renk seçeneği mevcuttur. Bunlar düz renkler (Beyaz, Gri, Kahve, Metalik Gri, Krem, Açık Bej vs. ), efektli renkler (Bronz vs.) ve ahşap dokulu (Altınmeşe, Fındık, Ceviz, vs.) olmak üzere ayrılmaktadır. Kapının yan ray ve toplanma kutusu da bu renklere uyumlu veya birebir aynı olarak uygulanabilir.
Yangın Kapıları

BÜLTENİMİZE KAYIT OLABİLİRSİNİZ

E-Posta adresinizi girerek; Yeniliklerden ve özel tekliflerden haberdar olabilirsiniz.