Hayvanları koruma günü


4 Ekim hayvanları koruma günü,


Çeşitli derneklerin birliğiyle ilan edilen Hayvanları Koruma Günü unutulmadı. Yurdumuzda Hayvanları Koruma Derneği’nin 1908 yılında kurulmasıyla sistemli ve düzenli olarak hayvan sorunlarıyla ilgilenildi. Dernekler kuruldu, konunun önemi gittikçe büyüyor, insanlar yıllardır hayvanlara karşı yapılan haksızlıkların farkına vararak onları korumak istiyorlardı . Dünyanın çeşitli yerlerinden gelen hayvanseverler, Hollanda'nın başkenti Lahey'de Dünya Hayvanları Koruma Federasyonu'nu oluşturdular ve 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü ilan edildi. Türkiye'de de her yıl 4 Ekimde Hayvanları Koruma Günü'nü kutlanıyor.

Yurdumuzda Hayvanları Koruma Derneği’nin 1908 yılında kurulmasıyla sistemli ve düzenli olarak hayvan sorunlarıyla ilgilenildi. Dernekler kuruldu, konunun önemi gittikçe büyüyor, insanlar yıllardır hayvanlara karşı yapılan haksızlıkların farkına vararak onları korumak istiyorlardı. Aynı amaçlı dernekler birleşerek Hollanda'nın başkenti Lahey'de Dünya Hayvanları Koruma Federasyonu'nu oluşturdular.

Hayvanları korumak insanların hayvanlara iyi davranmalarını ve onların daha iyi koşullarda beslenmelerini, barınmalarını sağlamak ve yıllardır hayvanlara karşı yapılan haksızlıkların, işkencelerin farkına vararak onları korumak amacıyla Hayvan Koruma Birliği'ni kurdu. Bu kurum bilinen ilk hayvan koruma kurumudur. Aynı amaçlı dernekler birleşerek Hollanda'nın başkenti Lahey'de Dünya Hayvanları Koruma Federasyonu'nu oluşturdula ve 4 Ekim hayvanları koruma günü ilan edildi. Türkiye'de de her yıl 4 Ekimde Hayvanları Koruma Günü'nü kutlanıyor. 

Biz de HHS ailesi olarak dünyanın hiçbir yerinde insanlardan korunmak zorunda olan hayvan kalmamasını diliyoruz.

Hayvanları koruma günü

BÜLTENİMİZE KAYIT OLABİLİRSİNİZ

E-Posta adresinizi girerek; Yeniliklerden ve özel tekliflerden haberdar olabilirsiniz.